Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

ZÁKLADY DOBRÉHO HOME STAGINGU

Pridané: 7.12.2020

Uvažujete nad tým, že svoju nehnuteľnosť prenajmete? Alebo pre vás predstavuje lákavejšiu možnosť jej predaj? Predtým, ako sa definitívne rozhodnete, mali by ste sa zamyslieť nad trikom, ktorý nazývame Home Staging. O čom je reč? ...

Na to, aby bola nehnuteľnosť lákavá pre množstvo klientov, v nej musí vládnuť poriadok, pokoj a harmónia. Základom Home Staging je samozrejme upratanie – zbavíte sa starých, poškodených, zbytočných a opotrebovaných kusov nábytku. Vymaľujete a vyčistíte všetko potrebné. Týmto spôsobom pripravíte nehnuteľnosť pre predaj alebo prenájom – na fotkách i v realite vyzerá oveľa lákavejšie, útulne a príjemne. Dnes vás prevedieme základmi Home Staging, ktoré vám pomôžu nehnuteľnosť uviesť na realitný trh. 

 

1. Izbové rastliny krásne rozžiaria interiér 

Ak hľadáte prvok, ktorý by dokázal priniesť do interiéru nehnuteľnosti príjemný podnet, izbové rastliny sú správnou voľbou. Rozhodne vám neradíme premeniť svoj byt alebo dom na džungľu. Postačí jedna až dve rastliny v miestnosti. Odporúčame vám zároveň siahnuť po rastlinách, ktoré nie sú náročné a nekvitnú. Skvelou možnosťou je napríklad zamiokulkas. 

 

2. Pohodlné vankúše na sedačke alebo na posteli 

Dekoračné vankúše dokážu rovnako navodiť pocit útulnosti. Snažte sa voliť jednofarebné poťahy alebo modely s jedným neutrálnym vzorom. Vhodnou možnosťou nie sú detské vankúše alebo príliš veľa vzorov na jednom mieste. Rovnako to nie je potrebné preháňať s množstvom dekoračných vankúšov – postačia dva až tri. Ku dekoračným vankúšom sa krásne hodí deka, ktorá dokáže umocniť pocit pohodlia. 

 

3. Obrazy 

Home Staging nerieši problémy spojené s plesňami na stenách alebo s tým, že byt potrebuje vymaľovať. Jeho úlohou je len zútulnenie, ktoré pomôže potencionálnym záujemcom cítiť sa lepšie a pohodlnejšie vo vašej nehnuteľnosti. Ak chcete vyvolať príjemný pocit, staviť môžete i na obrazy alebo fotky. Nevoľte nič osobné. Zamerajte sa na neutrálne vzory alebo voľte abstraktné umenie, ktoré dobre spolupracuje so zvoleným interiérom. 

 

Ak vás Home Staging naozaj zaujal, neváhajte sa obrátiť na odborníkov. Dokážu s priestorom skutočné zázraky, ktoré podporia rýchlejší predaj či prenájom nehnuteľnosti. 

 

Autor: Popradská Realitná Spoločnosť s.r.o.®