Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

PREČO JE DÔVERA MEDZI VAMI A REALITNÝM MAKLÉROM DÔLEŽITÁ?

Pridané: 20.11.2020

Pred každým dôležitým rozhodnutím sa chceme vždy obklopiť ľuďmi, ktorí svojej práci rozumejú a pomôžu nám podniknúť potrebné kroky vedúce k úspechu....

Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti rozhodne nie sú výnimkou. I v tomto prípade je základom úspechu voľba profesionála rozumejúceho svojej práci a správna komunikácia, ktorá vám pomôže správne smerovať. Množstvo ľudí robí tú chybu, že nezvolia správneho realitného makléra alebo sa spoliehajú len na svoju intuíciu. 

Vo väčšine prípadov sa však nevedia pohybovať na realitnom trhu, robia zlé rozhodnutia a často končí celý proces nešťastne. V najhoršej verzii dochádza i k zbytočnej strate finančných prostriedkov. Zverte sa do rúk realitnému maklérovi, ktorému môžete dôverovať. Ako to zistiť? Prezradíme vám pár jednoduchých krokov. 

 

1. krok: Spoznajte sa navzájom 

Pravdepodobne nemôžete spolupracovať s niekým, koho vôbec nepoznáte. Nie je potrebné zdieľať detailné fakty zo svojho života. Všimnite si však štýl, akým váš realitný maklér komunikuje a aký pocit vo vás vzbudzuje. Obráťte sa na neho s akoukoľvek otázkou, ktorá súvisí s trhom či vašou nehnuteľnosťou a sledujte jeho reakciu. Dôležité je, aby ste sa cítili v jeho spoločnosti komfortne. 

 

2. krok: Ujasnite si, že sú vaše spoločné ciele rovnaké

Samozrejme, zameriavate sa na nehnuteľnosti a chcete urobiť správne rozhodnutie na realitnom trhu. Ste však spoločne na rovnakej hladine? Posúvate sa k rovnakému cieľu? Je mimoriadne dôležité a žiadúce, aby ste s realitným maklérom komunikovali otvorene a na rovinu – otvorená komunikácia je kľúčom k úspechu. 

 

3. krok: Definujte svoje očakávania 

Čo pre vás spolupráca znamená? Ako rýchlo chcete dosiahnuť úspech (predaj nehnuteľnosti alebo naopak výhodnú kúpu)? Pre obe strany, pre vás i realitného makléra, je dôležité spoznať pozadie toho druhého. Týmto spôsobom sa dopracujete k efektívnym riešeniam v krátkom čase. 

 

Autor: Popradská Realitná Spoločnosť s.r.o.®