Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

AKO SI VYBRAŤ DOBRÉHO REALITNÉHO MAKLÉRA?

Pridané: 12.3.2021

Predaj, kúpa či prenájom si vyžadujú schopné ruky, do ktorých môžete zveriť svoju dôveru. Pri výbere realitného makléra je potrebné zvážiť množstvo faktorov, ktoré určia úspech alebo neúspech vašej spolupráce...

Rozmýšľate či je vôbec potrebné zvoliť realitného makléra? Na túto otázku vám dokážeme dať jasnú odpoveď. Realitný trh je mimoriadne komplikovaný, a preto je potrebné staviť na odborníka, ktorého práca vám ušetrí zbytočné vrásky na čele. Dnes vám poradíme, čo je potrebné pri správnom výbere zvládnuť. 

 

1. Zamerajte sa na realitného makléra, ktorý má s vašou lokalitou skúsenosti 

Dnes žijeme v dobe, kedy sa snažíme dať prednosť globálnym možnostiam. V prípade výberu realitného makléra však nie je táto voľba vždy najšťastnejšou. Ak predávate či naopak hľadáte nehnuteľnosť v konkrétnej lokalite musíte automaticky počítať s konkurenciou ďalších predajcov alebo záujemcov. Zverte sa do rúk odborníkovi, ktorý lokálny trh dokonale pozná a dokáže vás ním jednoducho previesť. Správna znalosť trhu zaručí, že dosiahnete to, o čo máte záujem (predaj alebo naopak kúpu). 

 

2. Dôvera je v prípade realitného makléra dôležitá 

Uvedomte si, že svojmu realitnému maklérovi musíte dôverovať a zveriť sa mu so všetkými požiadavkami. Iba tak môžete dospieť k riešeniu, ktoré bude pre vás výhodné a zároveň realizovateľné. Zamerajte sa na výber makléra, ku ktorému od začiatku vašej spolupráce pociťujete dôveru. Samozrejme, spoľahnúť sa môžete i na recenzie, ale dôležité sú predovšetkým vaše pocity, ktoré ku vzájomnej spolupráci máte. 

 

3. Správny štýl komunikácie je kľúčový 

Každý z nás komunikuje iným spôsobom. Pre niekoho je dôležitá voľba slov, iný dáva prednosť celkovému kontextu. Ak sa chystáte uzavrieť spoluprácu s realitným maklérom, štýl jeho komunikácie je dôležitý. Zamerajte sa na spôsob, akým odpovedá na vaše otázky i na to, ako reaguje. Pred uzatvorením spolupráce sa nespoliehajte len na komunikáciu prostredníctvom mailov. Dohodnite si i osobnú schôdzku.

 

Autor: Popradská Realitná Spoločnosť s.r.o.®