Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

AKO PRIPRAVIŤ BYT NA PRENÁJOM?

Pridané: 16.11.2020

Popularita prenájmov v našich končinách neustále rastie. Sú skvelou možnosťou najmä pre mladých ľudí, ktorí sa na začiatku nechcú viazať hypotekárnym úverom...

Prednosť im však dávajú i mnohé rodiny s deťmi. Ak patríte medzi prenajímateľov, máme pre vás pár tipov, ktoré vám uľahčia a zabezpečia rýchly a výhodný prenájom. Ako pripraviť byť čo najlepšie a ktoré kroky by ste rozhodne mali podniknúť? Poradíme vám. 

 

1. Vymaľovať 

Vymaľovaný byt vzbudzuje čistotu, útulnosť a pokoj. V tomto prípade záleží i na vašej nájomnej zmluve s predchádzajúcimi nájomníkmi. Mnohé zmluvy majú v sebe zahrnutú klauzulu, že o vymaľovanie sa stará predchádzajúci nájomník. Ak svoju nehnuteľnosť plánujete prenajať po prvýkrát, mali by ste sa tiež zamerať na vymaľovanie. Ako prezrádzame v predchádzajúcich riadkoch, vymaľovaný byt navodzuje pocit čistoty a pre záujemcov je lákavejší. 

 

2. Upratať

Achillova päta prenájmov. Majitelia často používajú byt ako skladisko nepotrebných vecí a starého nábytku. Ak chcete zaistiť, že byt bude lákavým a zároveň zaujme serióznych klientov, je potrebné ho upratať. Veci, ktoré nepotrebujete, vyhoďte. Vyčistite kuchynskú linku a stavte i na vytepovanie kobercov a čalúnenia. Ak prenajímate byt nezariadený, je pre vás situácia ešte jednoduchšia. Pred prehliadkou však nezabudnite byt vyvetrať. Čerstvý vzduch je oveľa lákavejší než podivný zápach priestorov, v ktorých sa nik po dlhú dobu nezdržiava. 

 

3. Zútulnenie

Nič sa nemá preháňať. Pamätajte, že byt na prenájom nemá byť na váš obraz. Je potrebné, aby si budúci nájomníci dokázali predstaviť odraz svojej osobnosti v týchto priestoroch. Napriek tomu môžete priestor zútulniť niekoľkými jednouchými trikmi. Možnosťou je napríklad rozostavenie črepníkových rastlín v priestore. Zabezpečia pocit útulnosti a priestoru vdýchnu sviežosť.  

 

Autor: Popradská Realitná Spoločnosť s.r.o.®